Kontynuacja tematu wywołanego poprzednim postem. W listopadzie światło dzienne ujrzał nowy album Guns N`Roses – Chineese Democracy. Jego premiera była wielokrotnie przekładana, co stało się przedmiotem żartów i różnych oświadczeń, w tym odważnej deklaracji producenta napojów Dr Pepper – amerykańskiej firmy Dr Pepper Snapple Group Inc.

Firma oświadczyła w prasie, że każdy Amerykanin otrzyma bezpłatnie napój Dr Pepper, jeżeli w 2008 ukaże się album Chineese Democracy. W oświadczeniu pojawiły się m.in. informacje o dążeniu do perfekcji producenta napoju, podobnie jak Axl`a Rose do pełnego dopracowania dzieła. Deklaracja ta, którą można by potraktować mało poważnie, w sposób nieoczekiwany zyskała na aktualności – Guns N`Roses rzeczywiście postanowili wydać album w 2008.

Producent Dr Pepper`a nie wycofał się ze swojego oświadczenia, postanowił jednak zrealizować je poprzez możliwość zyskania specjalnych kuponów uprawniających do darmowego napoju za pośrednictwem swojej strony, w ciągu 24 godzinnego “okna czasowego”. Zainteresowanie sprawą było tak duże, że – mimo wydłużenia – akcja zakończyła się porażką i wielu zainteresowanych nie uzyskało obiecanej puszki.

W rezultacie Guns N`Roses wystąpili przeciwko Dr Pepper Snapple Group Inc argumentując to nieuprawnionym korzystaniem ze znaku towarowego w ramach własnej kampanii reklamowej. Dodatkowo w związku z jej niepowodzeniem, grupa uznała, że publiczność przypisuje tę porażkętakże do Guns N`Roses i akcji promocyjnej jej nowego albumu.

Sytuację grupy pogarsza jednak tegoroczne oświadczenie Axl`a, w którym wyraził zaskoczenie ale także i zadowolenie z inicjatywy producenta Dr Pepper`a, co według tego ostatniego stanowiło aprobatę dla jego działań.

Guns N`Roses w swoim portfolio mają znaki zarejestrowane m.in. w USA, UE (CTM).

Sprawa na pewno jest warta przyglądania, do chwili obecnej jednak nie jest znane stanowisko Dr Pepper Snapple Group Inc, poza oświadczeniem o ubolewaniu z powodu takiego potraktowania sprawy przez zespół.

Więcej:
GUNS N’ ROSES Vs. DR PEPPER: Complete Letter
DR PEPPER: ‘This Was One Of The Largest Responses We Have Ever Received For A Giveaway’
Axl Rose may have undermined own case over Dr Pepper stunt

Related Articles

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
LinkedIn